Gündemden düşmeyen kitaplardan oluşan ve herkes tarafından büyük bir ilgi ile aranan kitaplar arasında bulunan en çok arananlar kategorimizin uzun süreli misafiri Allah’ın Piyonları isimli kitabı, çok uygun fiyat seçenekleri ile bulabilirsiniz. Eylem Tok’ un eşsiz kaleminden çıkan oldukça başarılı bir deneme olan bu kitapta bir gazetecinin göze alabileceği şeylerin neler olabileceği ve bir piyonun devleti için nelerini feda edebileceği, nelerinden vazgeçebileceği gibi sorgulamaların ve soruların yanıtları aranıyor.

Allah'ın Piyonları

Allah’ın Piyonları

 Allah’ın Piyonları ile Bugünün Saklanan Türkiye’si

Toplumsal gerçekçi nitelikte bir roman olan bu kitapla okuyucularının karşısına çıkan Eylem Tok, bu deneme kitabı ile unutulan kentlerimizin üstü örtülen gençlerine dair okuyucusunu aydınlatma ve bilgilendirme çabası içerisine giriyor. Bir insanın köklerinden koparılması ve hor görülmesi için neler yapılabileceğini gerçeğin tüm çıplaklığı ile yine bu alandaki ustalığını okuyucusuna aktarıyor.

Türkiye’nin tabiri caizse yerinde durmayan ve en önemli, en ciddi konularda dahi kanıksanmış tepkilerin ortaya çıkılmasıyla bir başka ciddi olay ya da duruma dair haberin üzerinde yine bir başka olaya kayıştan önceki kısa bir konuşmanın yapıldığı bir pozisyona nasıl ulaştığımız tartışılıyor.

En çok arananlar kategorimizin uygun fiyatlı gerçekçi kitabı Allah’ın Piyonları kitabı ile bugünün Türkiye’sini tüm çıplak gerçekliği ile okuyucusunun görebilmesi ya da zaten gördüğü şeylere neden böyle bir yaklaşım sergilendiğini kendi içerisinde tartışmasına iten bir kitap olarak, uzun süre gündemden düşmeyecek gibi görünüyor.

 

Etiket: ,