Türk edebiyatının en önemli kalemlerinden birisi olan Türk yazar, şair ve düşünür Cemil Meriç tarafından kaleme alınan her kitap, Türk edebiyatının şekillenmesinde önemli bir oynuyor. Her eseri ile son derece hassas bir konuya değinen başarılı yazar, eserleri ile hem toplumsal yaşantıya hem de edebiyat dünyasına yeni şeyler katma başarısını gösteriyor.

Bu Ülke Kitabıyla Cemil Meriç’ in Tüm Yaşamı

Bu Ülke

Bu Ülke

 

Kaleme aldığı kitaplardan birisi olan ve yayımlandığı günden bu yana halen Türk edebiyatının en çok okunan ve en popüler eserlerinden birisi olan sitemizin çok satan kitaplar kategorisi altındaki Bu Ülke isimli kitap, başarılı yazar Meriç’ in aynı kaynaktan fışkırdılar diyerek tanımladığı eserlerinin oluşturduğu dizinin son derece önemli bir parçası olarak öne çıkıyor.

 

Özellikle de Türk insanını Türk insanından ayıran her bir duvarı yıkma isteği Türk edebiyatının en önemli kalemlerinden olan Cemil Meriç için düşünme ve yazma amacına her daim yön vermiştir. Bu noktada okuyucuların merakla okuyacakları bu kitapta, Türk edebiyatının güçlü ve başarılı kaleme Meriç’ in bu mantalitede kaleme aldığı en önemli eserlerden birisi olarak öne çıkıyor.

 

Sitemizin çok satan kitaplar kategorisi altında yer alan Bu Ülke isimli kitap,  Türk edebiyatı’ nın en önemli isimleri arasında kendisine yer bulan başarılı yazar Meriç’ in tüm yaşamından kesitler yer alıyor. Yani Meriç’ e göre tüm sevgilileri, tüm öfkeleri, tüm nefretleri ve tüm deneyimleri kitapta yer alıyor.

 

Yazar: Cemil Meriç

Kitap: Bu Ülke

ISBN: 9789754702811

Sayfa Sayısı: 339

Yayın Yılı: 2014

 

Etiket: