İlk romanı Kinyas ve Kayra ile henüz genç denebilecek yaşta, Türk okuyucu kitlesini şaşkına çeviren ve bir o kadarda umutlandıran yazar Hakan Günday, aforizmalar ve bu genç yaşına nasıl sığdığı belli olmayan yaşam deneyimi ile Türk edebiyatının gelecekteki en iyi edebiyatçılarından biri olacağının sinyalini daha ilk kitabıyla vermiştir.

O eşsiz yazım ve anlatım diliyle, tam da yazarımızın üslubuna uygun benzersiz bir kurguya sahip olan Daha, yaşama ve insana dair, hayatın tam içerisinden hepimizi yine şaşırtacak denli on ikiden vuran saptamalar, sorgulamalar yapıyor. Her kitabında tamam bu sefer artık her şeyi anlatmış, bundan sonra ne yapacak acaba? Bir şey kaldı mı anlatacak? Dedirten yazar, her kitabıyla daha fazla şaşırtmaya ve yeteneğini kanıtlamaya devam ediyor.

Daha

Daha

Daha Kitabıyla Hakan Günday Yine Şaşırtıyor

Henüz kırklı yaşlarına ulaşmamış olmasına rağmen, çok ciddi bir okuyucu kitlesine sahip olan yazar, en çok arananlar kategorimizde yerini almış durumda. Hakan Günday, etkileyici üslubu, eşsiz dili ve şaşırtıcı hikaye kurgularıyla, dönemimizin en etkili edebiyatçılarından biri haline gelmiş durumda.

Daha kitabıyla dokuz yaşındaki kahramanımızın hiç de alışılmamış bir yaşama sahip olması ve bu yaşama dair tanıklıkları üzerinden, insana ve Anadolu’ da yaşanan gerçekliklere şahitlik ederken, bu kadar küçük bir çocuğun yaşam deneyimlerine şaşırmadan edemiyoruz. Günümüzün gerçeklerine ve yaşanmışlıklara dair eşsiz bir roman olan eser, mutlaka okumak isteyeceğiniz kitaplar arasında yer alıyor.

 

Etiket: ,