Korku ve gerilim çoğu insanlar tarafından takip edilen bir kategori değildir. Bu kategorinin kemikleşmiş bir hayran kitlesi vardır. Gerek beyaz perdede gerekse de yazı dünyasında bir kesim vardır ki,  korku ve gerilimden asla vazgeçmez. Yeni gösterime giren filmleri, yeni çıkan kitapları hemen takipleri altına alır, hiç kaçırmazlar.

Edebiyat dünyasına, korku ve gerilim meraklılarının yeni yol arkadaşı olan Deliliğin Dağlarında adlı roman giriş yaptı. Bu kategoriye meraklı insanlar tarafından hemen takibe alınan eser, Lovecraft tarafından kaleme alındı. 2012 yılında piyasaya çıkan bu eser, Barış Alkım çevirisi, İt hâki yayınları aracılığı ile Türk okuyucusuna ulaştı.

Deliliğin Dağlarında

Deliliğin Dağlarında

Eserde, küçük yaşta babasını kaybeden, gençliğinde de annesini akıl hastanesine uğurlayan bir adamın, büyükbabasının anlattığı korku dolu hikâyeler ile gelişen hayal dünyası kaleme alınmıştır. Deliliğin Dağlarında bilinmeyeni anlatması ile anlatmaya çalıştığını tam olarak adlandıramaması neticesinde okura vermiş olduğu gizem ile ilgi çekmeyi başarmıştır. Piyasaya çıktığı günden bu yana meraklıların yoğun ilgisiyle karşılaşan eser, yüz otuz altı sayfadan oluşmaktadır.

Deliliğin Dağlarında ile Gizemli Bir Yolculuk

Esere ulaşmak ve gizemli bir dünyanın kapısını aralamak istiyorsanız, idefix kitap, film, müzik internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kitap ana başlığında, korku-gerilim kategorisini seçerek esere hızlıca ulaşabilirsiniz. Eser site içerisinde kendi kategorisinde en çok yorum yapılan eserler listesinde ilk sıralarda kendisine yer bulmayı başarmıştır.

 

Etiket: ,