Son yüz yılın en büyük bilim adamı olmadan önce Alman asıllı Albert Einstein ilkokul yıllarında oldukça başarısız bir öğrenciydi. Bu yüzden okuldan atılması bile düşünüldü. Yine çocukluk yıllar da çok geç konuşan Albert yaşıtları nedeniyle hep alay konusu oldu ve sürekli arka planla itildi. Onun bu anormal davranışları ise yıllar sonra kendini belli edecek ve ortaya büyük bir deha çıkacaktı.

Bu dehanın en büyük örneği ise Albert’in daha çocukken kendisi için hazırladığı bulmacalardır. Einstein Bulmacası olarak daha sonra kitaplaştırılan bu bulmaca serisi Albert’e göre her 50’i insandan ancak bir kişi çözebilirdi. Bulmacalar o kadar zor ve iddalıydı ki Einstein’in kendi çevresinde ki insanların çok azı çözmeyi başardı. Aradan geçen uzun yıllar sonrasında ise Jeremy Stangroom tarafından düzenlenip kitap olarak tekrardan bulmaca meraklılarına ve kitapseverlere sunuldu.

Einstein Bulmacası

Einstein Bulmacası

Zeka Soruları Einstein Bulmacası

Bu eğlenceli ve zekâ dolu kitabı elinize aldığınızda ilk sayfalarda ki sorular sizi kandırmasın. Zaten yazar Jeremy Stangroom’in dediği gibi bu sorular sizler için birer alıştırma ve ısınma turları. Zekânızı yavaş yavaş geliştirip beyin jimnastiği yapmanızı sağlayacak bu kitabı yine yavaş yavaş çözmelisiniz.

Uzun yolculuklarınızda ve beklemeleriniz de size zamanı su gibi hızlandıracak olan Einstein Bulmacası sizi zorlasa da aslında eğlenceli bir kitap. Çözdüğünüz her bulmaca sonrasında kendinize bir ödül vermeyi unutmayın.

Yazar: Jeremy Stangroom

Kitap: Einstein Bulmacası

ISBN: 6054729241

Sayfa Sayısı: 144

Yayın Yılı: 2014

 

Etiket: