Dünyanın en fazla bilinen ve saygı duyulan bilim adamlarından bir tanesi olan Einstein, zekası ile insanları her seferinde şaşırtmayı başaran bir kişidir. Einstein Bulmacası kitabı ile birlikte de artık insanlar bu bilim adamının beyninin içerisinde yer alan şeyleri az da olsa öğrenme fırsatına sahip olmuş olabiliyor. Bulmaca denildiği zaman insanların akıllarına gelen her şey, bu kitap ile birlikte farklı bir yere ulaşmış oluyor.

 

 Einstein Bulmacası, Jeremy Stangroon

Einstein Bulmacası, Jeremy Stangroon

Albert Einstein, onun şimdilerde bile bilinen bulmacasını hazırlamış olduğu zamanlarda henüz çocuktu. Daha o zamanlarda bile zekasının farkına varan bilim adamının hazırlamış olduğu bu bulmacadaki problem bir balık ile beş komşunun arasındaydı. Bu bulmacanın hemen sonrasında ise Jeremy Stangroom da bu bulmacadan yola çıkarak insanların daha öncesinde şahit olmadığı tarzda özel bulmacaları hazırladı.

Einstein Bulmacası ile Zihin Egzersizi

Büyük bir özenle yazılmış olan Einstein Bulmacası sayesinde insanlar artık istedikleri her yerde, büyük bir özenle hazırlanmış olan çeşitli bulmacalar arasından dilediklerini seçerek çözmeye başlayacaklar. Her bulmacanın kendine has bir hikayesi bulunuyor ve verilen ipuçları ile bulmacanın çözümü bulunuyor.

İnsanların zihinlerini çok daha iyi kullanmalarını isteyen Jeremy Stangroom, bunun için yayınlamış olduğu kitap ile en çok satanlar kategorisi içerisinde uzun süredir yer almayı başarıyor. Böylelikle de artık insanlar, birbirinden farklı bulmacaları tek bir kitap üzerinden bulmayı da başararak zihinleri geliştirmeye başladı.

Yazar: Jeremy Stangroon

Kitap: Einstein Bulmacası

ISBN: 9786054729241

Sayfa Sayısı: 144

Yayın Yılı: 2014

 

Etiket: ,