Aşkın en yalın, en doğru ve en güçlü hali olarak Elif ekseninde kelimeleri ruhu ile birleştirmeyi başarmış olan şair Hikmet Anıl Öztekin tarafından hazırlanmış olan Elif Gibi Sevmek adlı şiir kitabı en çok satanlar kategorimiz içinde yer almakta. Yaratıcıya ya da bir insana duyulan derin aşkı imgeleyen Elif harfi özellikle İslam edebiyatı içinde önemli bir yere ve değere sahiptir.

Tasavvuf edebiyatını şiir sanatı ile harmanlayan şair, güçlü betimlemelerinin yanı sıra sözcükler arasındaki ahenk ile okuru satırlar arsında derin bir yolculuğa çıkarmakta. Öz benlik, varlık ve var edici ilişkileri paralelinde bilinen ve bilinmeyene duyulan yoğun duyguların şiirsel anlatımı olarak karşımıza çıkan eser, okurun düşünce dünyası içinde yeni bir kapı aralamakta. Şairin insan ruhuna dokunan sözcükleri bir araya getirmesindeki incelikli sanatta yüce aşkın etkilerini hissetmemek mümkün değil.

Elif Gibi Sevmek, Hikmet Anıl Öztekin

Elif Gibi Sevmek, Hikmet Anıl Öztekin

Tek Bir ve Dosdoğru Elif Gibi Sevmek

Elif harfi özelinde sevgiye ve sevgiliye yüklenen değerleri ve anlamları öznel derinlikte hissettiren satırlar okuru, durup düşünmeye sevk eder nitelikte. Benlikten öte bizlik, teklikle birlikte çokluğu Elif Gibi Sevmek kitabı içinde adeta bir resim çizer gibi kelimeler ile hayal dünyası içinde görselleyen şiirler ile anlamlandıran şair Hikmet Anıl Öztekin, “Kalu Bela’da “Elestü bi Rabbiküm” e verdiğim cevaba adadım kendimi. Bu tarafta olmadıysa da ezelde hak ederim belki seni…” dizeleri ile yaradan ve yaratılan arasındaki aşkı tanımlamakta.

 

 

Yazar: Hikmet Anıl Öztekin

Kitap: Elif Gibi Sevmek

ISBN: 9786053847397

Sayfa Sayısı: 192

Yayın Yılı: 2014

 

 

 

 

Etiket: ,