Modern dönem Türk Edebiyatı’nın en nemli kadın kalemleri arasında yer alan Tan’ın kaleme aldığı eserler, büyük bir okuyucu kitlesine hitap ediyor. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olan Türk Edebiyatı’nın modern dönem başarılı kadın yazarlarından biri olan Canan Tan çok sayıdaki eseri ile okuyucunun yakından tanıdığı kadın yazarlardan birisi haline geldi.

En Son Yürekler Ölür Kitabıyla Türkiye’de Organ Nakli ve Aşk

Kaleme almış olduğu ve sitemizin roman dizisi kategorisi altında kendisine yer bulan En Son Yürekler Ölür isimli kitap, adından da çok net bir şekilde belli ettiği gibi tıbbi bir konuda da önemli sorunlara değiniyor. Özellikle Türkiye’de organ nakli konusunda yaşanan eksikliklerin ve ilgisizliğin üzerine eğilen kitapta, mecazi yönleriyle de muhteşem bir şekilde aşkı konu ediniyor.

En Son Yürekler Ölür

En Son Yürekler Ölür

Yaşam ve ölümün çetin bir mücadele içerisinde çarpıştığı çok keskin yol ayrımında geçen çok etkileyici bir eser olan Canan Tan tarafından kaleme alınmış eser, başarılı kadın yazarın kaleme almış olduğu 3.kitap olma özelliğini de taşıyor.

Aşk ve organ bağışını konu edinen ve muhteşem yazım tarzıyla okuyucuya muhteşem bir kitap deneyimi sunarken sosyal bir sorun üzerine de daha bilinçli bireyler oluşması konusunda son derece etkili olabilecek türde bir kitap vaat ediyor. Sitemizin roman dizisi kategorisi altında yer alan En Son Yürekler Ölür isimli kitap sağlık ve tıbbi gibi son derece bilimsel bir alana aşkı ve aşkın yaşadığı yol ayrımlarını getiriyor.

Yazar: Canan Tan

Kitap Adı: En Son Yürekler Ölür

ISBN: 9789752112308

Sayfa Sayısı: 477

Yayın Yılı: 2005

 

Etiket: