Johanna Basford tarafından 2013 yılında ‘Screet Garden’ adı ile boyama tutkunlarının beğenisine sunulan Esrarengiz Bahçe boyama kitabı, dünyada çok hızlı bir biçimde yayılmaya ve ülkelerin kitap piyasasında yerini almaya devam ediyor. Kitap, Esrarengiz Bahçe ismine çevrilerek ülkemizde yayımlanmaya bu sene başladı ve Esrarengiz Bahçe boyama kitabının basımını Edam yayınevi üstlendi. Sosyal medya aracılığı ile ülkemizde her şeyin çok hızlı yayıldığı gibi, bu kitap da çok hızlı bir biçimde hedef kitlesi arasında yayıldı. Özellikle İnstagram adlı sosyal paylaşım platformunda, kitap ile ilgili sürekli bir bilgi akışı oluşmuş durumda.

esrarengiz bahçe

esrarengiz bahçe

Toplam 96 sayfadan oluşan Esrarengiz Bahçe boyama kitabının satış bilgilerini incelediğimizde gördüğümüz rakamlar aslında dudak uçuklatacak cinsten rakamlar oluyor. Gelin satış istatistiklerine bir de sizinle birlikte göz atalım isterseniz. Esrarengiz Bahçe boyama kitabı, son verilere göre 22 farklı ülkede 1.400.000’den fazla satış yaptı ve hala da hızla satış yapmaya devam ediyor. Peki, bu değerler Türkiye’de ne durumda diye soracak olursanız hemen cevap verelim; öncelikle Esrarengiz Bahçe boyama kitabı, istatistikî verilerden elde edilen sonuçlar doğrultusunda çok satanlar raflarında yerini almış. Ülkemizde Esrarengiz Bahçe boyama kitabının satış grafiği elli bine ulaşmış durumda ve hedef kitleyi göz önüne aldığımız zaman bu rakamın aslında ne kadar yüksek olduğunu görebiliyoruz.

Hem 22 ülkeye yayılmak hem de bu kadar ciddi rakamlarda satışlar yapmak her kitap için görebileceğimiz bir durum değil. Hele ki bu kitap bir roman veya hikâye kitabı değil de, bir boyama kitabı ise işler daha da ilginç noktalara varıyor. Bir kitapevine gidip kitabı inceleyenlerin çoğunun kitabı satın alarak çıktığını duyduğumuzda çok şaşırmıştık. Ancak geçen ay inceleme fırsatı bulduğumuz kitabı biz de satın alarak çıktığımız için, inceleyenlerin Esrarengiz Bahçe boyama kitabı hakkında neler düşündüğünü az çok tahmin edebiliyoruz. Siz de sosyal medyada bu kadar paylaşım rekoru kıran ve bu kadar çok satın alınan Esrarengiz Bahçe boyama kitabını merak ediyorsanız, kısacık bir inceleme yapın deriz.

 

Etiket: , ,