Bugüne kadar yazılmış olan bilmemiz gerekenler kitaplarından farklı olan Gerçekten Bilmemiz Gerekenler Seti, sanatı, felsefeyi ve psikolojiyi buluşturarak farklı ve hayatımızla iç içe olan alanlarda ihtiyacımız olan bilgileri sunuyor.

Kitap, sanat, felsefe ve psikoloji olarak üç alanda ellişer fikir ile karşımıza çıkıyor, dünyada bir milyondan fazla satış grafiğini yakalamış setin ilk kitabı ise sanat üzerine. Beklenenden fazla olan ilgi nedeniyle Susie Hodge ve Adrian Furnham yanlarına Ben Dupre’yi de alarak setin sonuncusu felsefe fikirlerini de yayınladı.

Gerçekten Bilmemiz Gerekenler Seti

Gerçekten Bilmemiz Gerekenler Seti

Sanat, felsefe ve Psikolojide Bilmemiz Gerekenler

Neden sanat, felsefe ve psikoloji sorusuna verdikleri cevapta ise, yazarlar, hayatın aslında içinde olan, fakat kenarda kalmış gibi görünen bu üç önemli olgu hakkında eksikleri tamamlamanın önemine işaret ediyorlar. Bu nedenle, bir resme bakarken arkasında duranın ne olduğunu görmek, o resmin kübist ya da barok olduğu konusunda bilgi sahibi olmayı gerektirir ki, bakmakla görmek arasında farkı da sunar.

Sanatı, sanatseverlere bırakmak gerekirse de psikoloji hayatımızda hepimizin etkisini kabul ettiği bir gerçek. Psikoloji biliminin bildiklerini bilmek kadar daha ne önemli olabilir veya felsefe bahçesinde hayatın özünü yakalamak kadar yeni bir yol bulabilme ve yeni bir açar oluşturma olanağı nerede vardır?

Susie Hodge, Adrian Furnham ve Ben Dupre, bu üçlü set ile farkın farkını gösteren bir anlayışı bizlere sunuyor. Bilim kitapları arasında milyondan fazla satan pek kitap bulunmazken, Gerçekten Bilmemiz Gerekenler Seti hayatın genelinde elimizden düşmeyecek detaylara sahip olmamıza olanak sağlıyor.

Kitap: Gerçekten Bilmemiz Gerekenler Seti

Yazar: Susie Hodge, Adrian Furnham, Ben Dupre

ISBN: BULUNAMADI

Sayfa Sayısı: 624

Yayın Yılı: 2014

 

Etiket: , , ,