Aksiyon romanlarından hoşlanan kişilerin şimdilerde en fazla beğendikleri ve merakla bekledikleri romanlar arasında kendine yer bulan Hipnoz, hızlı temposu ve akıcı dili ile bu kategoriye hayran olan kişileri memnun ediyor. Brian freeman tarafından yazılmış olan romanın ana karakterlerinden bir tanesi, Catalina’dır.

Annesi babası olmayan Catalina, 16 yaşındadır. Karanlık bir gecede aniden Dedektif Stride’ın evine gelen Catalina’nın üzerindeki ıslak kıyafetler tamamen kana bulanmıştır. İçeri girdiğinde inanılmaz bir şekilde titreyen Catalina, dedektife onu öldürmek isteyen birisinin olduğunu, bu kişi onu takip ederken hayatını zor kurtardığını sayıklar.

Hipnoz

Hipnoz

Hipnoz ile Catalina’nın Dünyası

Dedektifin ilk düşündüğü şey Catalina’yı korumak olur. Çünkü kahramanın ailesi yıllar önce çok vahşi şekilde katledilmiştir ve sıranın kıza gelmesinden korkar. Ancak dedektifin onu korumaya çalışması da maalesef yeterli değildir. Katil bulunmadığı müddetçe Hıçkırık romanının kahramanı asla rahatlamayacaktır. Bunların yanı sıra hiç kimsenin bilmediği bir gerçek de Catalina’nın zihninde durmaya devam ediyor. Ailesi katledilirken Catalina her şeyi görmüş ve olanlara şahit olmuştur.

Yaşamış olduğu travma sonrasında geçmişi unutan Catalina’nın gerçekleri hatırlaması için hipnoz edilmesi gerekir. Ancak bu durum tahmin edilenden de zorludur ve dedektif bu katili yakalamaya çalışırken pek çok şeyle uğraşmak zorunda kalacaktır. Brian Freeman tarafından yazılan bu roman, yeni çıkan kitaplar kategorisi içerisinde aksiyon ve psikolojik gerilim romanlarından hoşlanan kişiler tarafından beğenileceğinin sinyallerini de veriyor.

 

Etiket: ,