Dünyada her gün karşı karşıya kaldığımız ikna olma ve ikna etme süreçlerinin önemi tartışılamayacak kadar büyüktür. Birçok durum gerçekliğin kabul edilmesi, yeni bir kararla hareket etme, bir şeye maruz kalma durumlarını ortaya çıkartan bir süreçtir bu ikna süreçleri.

Robert Cialdini ise bu alanda laboratuvar deneyleri yapmış bir profesördür. Ancak bu kitap sadece bir inceleme kitabı değil yani sadece akademik bulgular ortaya konulmuyor insanların gün be gün kendilerini kötü yollara sürükleyebilecek ikna edilmelerin yanı sıra, özellikle ikna etme üzerine kurulmuş sektör çalışanları için ekmek parasının kazanılmasını da kolaylaştıran çıkarımları ortaya koyar.

iknanın psikolojisi

iknanın psikolojisi

Bilimsel Tespitler ve Deneyler ile İknanın Psikolojisi

İnsanlar her gün verilmesi gereken birçok kararla karşılaşıyor ve bu kararların sonuçlarını sevmeyecek bile olsa kabul etmek zorunda kalıyor. Bu kesitte insanlar neden ikna olduklarını bile anlayamadan, çok hızlı bir şekilde her şeyin olup bitmesine sadece seyirci olabiliyorlar. İknanın Psikolojisi kitabı ile beraber artık bu tarz durumlarda sizi etkileyen yan sebepleri ortadan kaldırarak daha mantıklı kararlar vermeyi başarabilirsiniz. Bazı noktalarda hayati önem taşıyan bu kararlar konusunda yeterli bilgi ve birikime sahip olmanız sevdiklerinizin vereceği yanlış kararları bile önlemenize yardımcı olabilir. Bu kitap hayatınızı daha doğru temeller üzerinde ele alabilmek ve akıcı bir anlatım ile okuma keyfi yaşamak isterseniz sizin için biçilmiş bir kaftan.

 

Yazar:                Robert Cialdini

Kitap Adı:         İknanın Psikolojisi

ISBN:                 9789944383646

Sayfa Sayısı:     367

Yayın Yılı:         2016

 

 

Etiket: