Son yılların en parlak yazarlarından biri olan birçok ödüle sahip John Green’in son kitabı olan İlk Aşk 19 Başarısız Denemeden Sonra çok kısa bir sürede en çok aranan kitaplar kategorisine girmiştir. Hollywood romantik komedi filmlerini andıran öyküsü ile bir çok filmi rafa kaldırtacak zekice düzenlenmiş hikayesi ile eşsiz ve sürükleyici bir kitap İlk Aşk 19 Başarısız Denemeden Sonra.

İlk Aşk 19 Başarısız Denemeden Sonra ve Konusu

İlk Aşk 19 Başarısız Denemeden Sonra

İlk Aşk 19 Başarısız Denemeden Sonra

Anagram aşığı, üstün zekalı ve başı Katherine adındaki kızlarla belada olan karakter Colin Singleton’un hoşlandığı kızlar Katherine adına sahip olurken Katherine adına sahip kızların tipi ise bir türlü Colin olamamaktadır. Tam 19 kez Katherine adına sahip kızlar tarafından terk edilen Colin bu çelişkiyi çözmeyi kafasına koyar ve Katherine Öngörülebilirliği Teoremini ortaya koymuştur.

Cebinde 10 000 dolar yanında televizyon bağımlısı şişman arkadaşı ve peşinde vahşi bir yaban domuzu ile yollarda harap olan Colin’in tek ihtiyacı Katherine’lerdir. Bu anagramı çözmek pahasına hayatını geride bırakarak yollara düşmüş olan Colin matematik, romantizm, felsefe, mantık, yabancı diller, denklemler ve muhteşem dipnotlar ile bezenmiş olan kitap son derece keyifli ve kahkahalar attıracak bir hikaye ile okuyucularına ulaşıyor. Terk edilenlerin öcünü almak için Katherine Öngörülebilirliği Diyagramını çözmeye hazır mısınız? Bu son derece keyifli ve büyük övgü almış İlk Aşk 19 Başarısız Denemeden Sonra sizi bekliyor.

 

Etiket: ,