Dünya klasiklerinin en benzersiz eserlerinden biri olan İntihar, bir başyapıt. Kitap, alkol alışkanlığını konu alıyor. Duygusal çıplaklığın, tutkunun, esir olmanın nasıl bir şey olduğunu okuyucuya geçirebilen İntihar, 1919 ABD’sindeki içki yasaklarının ortaya çıkmasına neden olabilecek kadar önemli bir kitap olmuştur. Hatta kitaptan yapılan bazı alıntılar, vaazlarda çok kullanılmıştır. O yılların toplumunun gelişip bilinçlenmesi açısından yol gösterici olmakla olan kitap, her döneme de hitap edebiliyor. İntihar’ın yazarı; Jack London.

Amerikalı yazar ve gazeteci olan London, dünyanın ilk ve en çok kazanmış yazarlarından biri. Vahşetin Çağrısı, demir Ökçe, Beyaz Diş, Martin Eden ve Deniz Kurdu gibi birçok ünlü kitabı kaleme aldı ve elliden fazla esere imza attı. Her biri kitap dünyasının önemli eserlerinden biri oldu ancak İntihar, edebiyat ve romancılıkta büyük etki uyandırdı.

İntihar Etkisi

İntihar

İntihar

Kitabın akıcı bir dili var ancak, insanı en fazla etkileyen kelimelerin gücü. Yazarın her duygusu için kullandığı sıfat ya da sözcükler, manalarını aşıyor sanki. Kitabın içinde yaşamamak, alkolden tiksinmemek ve yazarı anlamamak neredeyse imkansız. Kendi hayatından birçok bölümü kaleme alan yazar, duyguları anlatma konusunda oldukça başarılı. 186 sayfalık eseri, bir solukta okuyacaksınız ve oturup düşüneceksiniz.

Eşsiz kitap, kütüphanede ve kitap koleksiyonları arasında yerini alması gereken bir eser. İntihar gibi değerli antika kitapları ve unutulmayan klasikleri sitemizde bulabilirsiniz.

 

Etiket: ,