İstanbul ve Orhan Pamuk bir dönem yaşadığı hayat hikâyesi anlatır. Okuyucuya İstanbul’da geçirdiği yılları roman tadında sunar. Orhan Pamuk o sıra 22 yaşındadır. Ailesi ve tüm yaşantısı bu kitapta acı ve güzellikleri ile sergilenir. 1950 yılları ve sokakları güzel bir gözlemle okuyucuya sunulur.

İstanbul – Hatıralar ve Şehir Bir Dönem İstanbul Hayatını Anlatır

Kendini özellikle kendisi gibi anlattığı ve içsel düşünüşlerine de yer verdiği bir romandır. Orhan Pamuk o sıra İstanbul’un güzellikleri ve yaşadıklarını bütünler. İstanbul parke taşlıdır ve ahşap evler yavaş yavaş yerini beton yapılara bırakmaya başlamıştır. Kendi ahşap konakları da aynı şekilde yanarak küle dönmüştür.

İstanbul - Hatıralar ve Şehir

İstanbul – Hatıralar ve Şehir

Ahşap konaklarında bir ömür geçmiştir. Acısı ve tatlısıyla yaşanılan yıllar tarih olup gitmiştir. İstanbul – Hatıralar ve Şehir İstanbul’un önemli bir gelişim evrelerini de yansıtır. Pamuk burada hayatının tüm evrelerini okuyucuya sunar. Ruhsal dünyası ve çöküşleri de anlatılır. Okuyucunun devamlı okumak istediği tarzda romanlar arasında gösteriliyor.

Kendine özgü anlatımı ile İstanbul – Hatıralar ve Şehir kitabı büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Okurken bir dönem İstanbul’u yaşayacak ve sizler de büyüleneceksiniz. Yaşanılanlar özellikle hayatın içerisinden sizlere sunulur. Kaybedilenler ve yaşanılanlar sonucu etkiler kitapta anlatılır. Severek okuyacağınız eser eleştirmenlerden de tam not almıştır. Sizleri büyüleyecek bir anlatım ve akıcı bir dil kullanılır. Okurken zevk alacak ve kendinizi kitabın sayfasında kaybolmuş hissedeceksiniz.

Yazar: Orhan Pamuk

Kitap: İstanbul – Hatıralar ve Şehir

0 s. — 2. Hamur– Ciltsiz — 14 x 20 cm

İstanbul, 2006

ISBN :   9789750504587

 

Etiket: ,