Son zamanlarda en çok okunan kitaplar arasında bulunan Madox Ford kaleminden çıkmış olan İyi Asker okuyucularına muhteşem bir okuma zevki sunuyor. Okuyucuları tarafından oldukça etkileyici bulunan Madox Ford eseri, kullanıldığı dil bakımından oldukça yabancı olmasına rağmen eleştirisel anlamda başyapıt rolünü elinde bulunduruyor.

İyi Asker

İyi Asker

İyi Asker ve Konusu

Romanda birinci dünya savaşı öncesi iki çiftin birbiri arasındaki iletişimi anlatıyor. Anlayış biçimi bakımından oldukça sürükleyici bir eser olan İyi Asker okurlarını çok etkilemiş görünüyor. Roman yazarları tarafından da bu ilgi karşılıksız kalmayıp en iyi yazılan yüz roman arasına alınmıştır. Yazılış amacı toplumsal olaylara yeni bir yön getirmek ve eleştirisel anlamda insan ilişkilerini ele almak için yazılmıştır.

Teknik açıdan oldukça yüksek bir seviyede yazılan Madox Ford eseri, şu anda insan ilişkileri ve toplumsal olaylara karşı yazılan en büyük eser olarak gözükmektedir. Böyle bir eseri okumanızı ve okudukça bir daha okumak isteyeceğinizi belirtmek isteriz. Tadı damağınızda kalacağının garantisi verebiliriz.

Eser oldukça geniş bir geçmişe sahip olsa da okuyucularını hep yenileyerek git gide genişletmiştir. Çevirisini Gökhan Sarı’nın yaptığı Madox Ford eseri, aylık adam yayınevi tarafından tasarlanıp basılmıştır. Genel olarak her kesim insana hitap etmese de her kesimden insanın satın alabileceği bir kitap haline gelmiştir. Mali açıdan çok ucuz olması bunda büyük rol oynamıştır. Stok sorunu yaşamadan internet üzerinden satın alabileceğiniz gibi kitapçılardan da temin edebilirsiniz. Böyle bir klasiği kitaplığınızda bulundurmak istiyorsanız hemen satın alıp, okumaya başlayabilirsiniz.

Yazar: Madox Ford

Kitap: İyi Asker

ISBN: 9786054849451

Sayfa Sayısı:295

Yayın Yılı:2014

 

Etiket: