Dünya siyasi tarihinde, bazı dönüm noktaları vardır. Bu dönüm noktaları, yol ayrımlarına neden olmuş ve başka hayatların yaşanmasını sağlamıştır. Özellikle soğuk savaş yılları, sonrasında dünyanın geldiği yeni düzen ve sonucunda yayılan yeni milliyetçilik akımlarıyla yapılaşmaya başlayan yeni halkların yaşam mücadelesi, edebiyat çevrelerine de yansımıştır. Kar kurdu adlı bu eser, o dönemlerin anlatıldığı en kaliteli eserdir.

Kar Kurdu

Kar Kurdu

Kar Kurdu ile Tarihe Bakış

Yazar Gleen Meade tarafından kaleme alınan bu eser, o günlerin şartlarını oluşturan tüm öğeler yer alır. Bu öğeleri, eseri okuyarak elde edebilir ve o günlerin büyüsüne bu şekilde katılabilirsiniz. Tarihi bir eser olarak ta nitelendirilecek bu eser, sizleri o günlere doğru götürecek ve bilinmeyenlerin aydınlatılmasına yardımcı olacaktır.

Yazarın eserinde yer verdiği konu, soğuk savaş zamanında ki durumlar, SSCB’nin başlatacağı temizlik operasyonları, esere yön veren detaylardır. Bu detaylar, sizlerde tarih bilincini de yaratacaktır. Bazı değerleri, ortaya çıkmasına yardımcı olacak ve gizli gerçeklerin öğrenilmesine neden olacaktır. Kar kurdu, tüm detayların yer verildiği tarihi bir eserdir.

En çok arananlar listesinde yer alan bu eser, ilgi çekici özelliklerinin bulunması hasebiyle de ayrı bir öneme sahiptir. Yazar Gleen Meade, bu tarihi eserin ortaya çıkmasına en yetkin isimdir. Tarihin tozlu raflarında yer alan bu eser, sizlerin okuması gereken tüm özelliklere sahiptir. Bu eseri okuyarak, siyasi dönemin en sıcak günlerine ışık tutabilirsiniz.

Eser: Kar Kurdu

Yazar: Gleen Meade

ISBN: 9789759917876

Sayfa Sayısı: 661

Yayın Yılı: 2014

 

 

Etiket: