Hayatın içerisinde yer alan duyguları, düşünceleri, aşkları ve sevgileri konu alan eserler, okur severler tarafından hep başka bir noktada değerlendirilmişlerdir. Bu noktada,  yazarın eserinde yer verdiği konuların tutarlı olması, konular arasında bütünlüklerin sağlanması ve sonucunda eser-okuyucu ilişkisinin kurulması, eseri başarıya götürecek bir anahtar özelliğini içermektedir. Yazar Güneş Demirel, kaleme aldığı eseri ile bizleri, hayat içerisinde yer alan olgularla yüzleşmeye davet ediyor.

Katran Karası

Katran Karası

Katran Karası İle Hayata Dair

Katran Karası adını verdiği eserinde, aşkların ve ayrılıkların da bu hayatın içerisinde yer alan olgular olduğunu, bunlarla da yüzleşmenin gerekliliklerini, son derece başarılı bir anlatım ile okur severlere aktarmaktadır. Eserine can veren noktası, anlatımı olan yazar, anlatımı ile kitleleri büyülemiş ve kendi tarafına çekmeyi başarmıştır.

Güneş Demirel, oluşturmuş olduğu dünyaya, okur severleri davet ederek, son derece başarılı olacağı bir adımı atmıştır. Bu adım neticesinde, okurlarından gerekli tepkiyi alan yazar, attığı adımın ne denli başarılı olduğunu görmüştür. Dil yapısı olarak sadeliği seçen yazar, anlatımında yer verdiği motifler ve tasvirlerle, okur severlerin takdirini kazanmayı bilmiştir.

Bu hali ile oldukça başarılı bir eser konumunda değerlendirilen Katran Karası, hayatın içerisinden yer verdiği konular ile bütünlüğü yakalamış ve bunu bir tema haline getirmiş, oldukça başarılı bir edebiyat ürünüdür. Başarıda, yazarın payının yadsınamayacağı bu eseri, mutlaka temin etmeli ve okumalısınız. Gerçeğin perde arkası için, bu eseri mutlaka okumalısınız.

 

Etiket: ,