İhsan Fazlıoğlu Kitaplığı kategorisinde yer alan eser Kendini Bulmak insanların bir “kendilik” arayışı içerisinde olduğundan yola çıkarak hazırlanmış. Yazar İhsan Fazlıoğlu kitabında kendilik bilincine erişmeyi başarmış bir insanın bir anlam yitimi yaşadığını kaleme alıyor. Bu anlam yitimi çağdaş dünyanın dayattığı anlamların kayboluşu ve önemini kaybetmesiyle başlıyor.

Madde ve anlam ayrımının birkaç farklı yoldan anlatıldığı Kendini Bulmak aslında insanların içerisinde bulunduğu arayışın nedenini de çerçeve içerisine alıyor. Büyük bir kaos içerisinde devam eden hayatların kısa molaları olan arayışı bu defa felsefe dışında farklı bir dille aktaran yazar İhsan Fazlıoğlu yaşam ile ölümün bir süreklilik içerisinde algılanması gerektiğini anlatıyor.

kendini bulmak

kendini bulmak

Kendini Bulmak Kendini Arayanlara Yeni Bir Kapı Aralıyor

Pek çok kişi hayata dair hazır rotaları tercih eden ve başkalarının ayak izlerini takip ederek kendine bir yaşam kurmaya çalışır. Peki, hazır rotaları tercih etmeyenler? Yeni bir yol arayışında olanlar ve denenmemişi denemeyi göze alanlar? Yazar eserinde işte bu kişilerin dünyasına giriyor.

Kendini arayanlar için yeni bir düşünce kapısı aralayan eser hataları da doğruları tespit için kullanılan bir zorunluluk olarak aktarıyor. “hatalarını doğrularına azık kılmak” diyerek kendi yaşamınızdaki hatalarınızı da affetmenizi sağlayabiliyor. Hayatın anlamını sorgulayan ya da anlamları en derinden yaşayanların ilgisini çekebilecek bir yapıt.

Yazar: İhsan Fazlıoğlu

Kitap Adı: Kendini Bulmak

ISBN: 9786051608570

Sayfa Sayısı: 244

Yayın Yılı: 2015

 

 

 

Etiket: