Hayatımızın her saniyesinde başucumuzda olması gereken bir şey varsa o da kitaptan başka bir şey değildir. Büyük insanların hayallerini gerçekleştirmesindeki en önemli destekçisi olan kitaplar, düşünceyi ve duyguyu güçlendiren en değerli parçadır. Kültürel anlamda kendisine bir şeyler katmaya çalışan gelişme çağındaki bir çocuk sokakta gördüklerinin yansımasını her zaman kitapta da görür. Tam da bu noktaya değinmişken geçmişi öğrenmenin pozitif kaynağını oluşturan bir eserle karşılaşıyoruz. Koyu Gri Seneler isimli kitabımız yeni çıkanlar kategorisinde kendisine yer buluyor.

Koyu Gri Seneler

Koyu Gri Seneler

Türk Dünyasının Soluksuz Eseri Koyu Gri Seneler

Türk tarihi ve coğrafyası, kapsamlı şekilde araştırılması gereken bir konudur. Bu eserde Türk ülküsünün temelini oluşturan değerlere rastlamamız mümkün. Dursun Kuveloğlu imzalı kitabımızda Turan seli ve Turan coğrafyası en sade dil ile okuyucuya aktarılmış. ‘’Balkanlardan Çin Seddi’ne kadar olan büyük Turan Coğrafyası şenliklerle kutlanacak, Türk kızları yollarımıza çiçekler serpecekti. Biz duvarı yıkacaktık, Turan kurulacaktı!’’ cümlesini doğru şekilde yorumlamamız kitabın aslında ne kadar değerli unsurları bizlere aktardığını görmemize yardımcı olacaktır.

Türk dünyasının dünyaya hükmeden bir kimliğinin var olması Türk ülküsünün güçlü değerlere sahip olmasını sağladı. Koyu Gri Seneler bu noktada 1978 kuşağına ait bir eserdir. 78 kuşağının yaşadığı zorlukları gün yüzüne çıkaran bu eser piyasaya damgasını vuracak gibi görünüyor. Eserin soluksuz dünyasında kendinizi yeniden bulacağınızı ve bu eserden çok detay çıkaracağınızı bilmelisiniz.

 

Etiket: ,