Kuyruklu yıldız gökyüzünü alev ve kan rengine boyar. Kralların Çarpışması tehlikeli bir savaşı anlatır. Gecenin karanlık sokaklarında ölüler devamlı gezer. Prenses ise öksüz bir erkek çocuğu olarak etraftadır. Ay Dağları ise vahşi insanlarla dolu. Zafer kılıcı kimin olacak ve verilecek mücadelede kim başarılı olacak.

Karalların Çarpışması ve Zafer Kılıcına Sahip Olunması

Kral Robert öldükten sonra yerine Prens Joffery geçer. Ayaklanan lordlar ise kendilerini kral ilan eder. Robb Stark, babasının intikamı için yürüyüşe geçer. Kralların Çarpışması güçlü rakiplerin olduğu bir savaş ortamı. Köylüler ise yavaş yavaş köylerini terk etmeye başlar. Kitapta kara büyüler, vahşi doğa ve canavarlar hakim.

kralların çarpışması

kralların çarpışması

Kral topraklarında her şey karışmış ve zor kararlar hakim. Yazar  George R. R. Martin konuyu çok güzel ele aldığı için okuyucu kitabı büyük soluk içinde okur. Yer altında binlerce ateş hazırlanır. Kralların hepsinin farklı güçleri ve orduları bulunur. Yedi krallık kan içinde kalır ama gerçek kral hale bulunamaz.

Yazarın akıcı üslubu konunun güzel anlaşılmasını sağlar. Okuyucu büyük keyif alacak ve kitabı elinden düşüremeyecek. George R. R. Martin tarafından başarılı şekilde işlenen ve sürükleyici bir roman. Elinizden düşüremeyecek ve sevdiklerinize de tavsiye edeceksiniz. Sizi başka bir aleme götürecek ve olayı çözümlemeye çalışacaksınız. Baştan sona her sayfa akıcı bir dille ele alındığı için çok satanlar listesinde yerini alan bir yapıt.

Yazar: George R. R. Martin

Kitap Adı: Kralların Çarpışması( 2, kısım)

Sayfa Sayısı: 487

Yayın Yılı: 2016

ISBN: 9789944824651

 

 

 

 

Etiket: