İnsanlar var oldukları zamandan beri birbirleriyle ilişki içerisindedir. Bu ilişkiler önce küçük toplulukları sonra da toplumları oluşturmuştur. Toplumlar oluştukça kendi kuralları şekillenmiş ve bu kuralların dışında kalan insanlar toplum tarafından dışlanmıştır. Zaman içerisinde toplumların birbirleriyle olan ilişkileri geliştikçe insanlar bu durumu kullanıp değerlendirmiştir. Toplumlarda iyi insanlar olduğu gibi karanlık işlere bulaşan insanlar da bulunuyor. Bu insanlar toplum tarafından kabul görmeyen veya toplum içinde yer bulamayan insanlar olabileceği gibi çıkar amaçlı bu dünyaya giren insanlar da vardır.

Kurtlar İmparatorluğu ve Acı Gerçekler

Bu dünya ile bir kitap bulmak istediğimizde Jean-Christophe Grangé’ın yazdığı Kurtlar İmparatorluğu kitabı karşımıza çıkıyor. En çok arananlar kategorisinde yer alan ve okuyan bir çok kişi tarafından övgüler alan eser bu kirli ilişkileri anlatan bir kitap niteliğinde.

Kurtlar İmparatorluğu

Kurtlar İmparatorluğu

Kurtlar İmparatorluğu bazı sağlık sorunları yaşayan bir kadının yaşadığı sağlık sorunlarının sebebini öğrenmeye çalışması ile başlıyor. Kadın araştırdıkça geçmişinde çevresinde dönen bir sürü kirli olayı öğrenmeye başlar. Aslında Türk olduğunu öğrenen bu kadının çevresinde gelişen olaylar ile işler karanlık bir hal almaya başlıyor.

Kitabın içerisinde Fransa’da bulunan Türk mafyası, seri cinayetler, uyuşturucu kaçakçılığı gibi konular işleniyor. Ana karakter konumundaki kadın kendi çevresindeki kişilerin bu işlerle bağlantısını bulmaya çalışırken aslında kendi hayatını kendinin yönlendirmediğini fark ediyor. Karanlık ve kirli işlerin içerisinde kalan tıbbı işlemler, Fransız polisinin içinde bulunan karanlık işlerle uğraşan kişiler ve daha bir çok olay ile gerilim yüklü bir roman karşımıza çıkıyor. Jean Christophe Grangé polisiye gerilim türünde yazdığı bu roman ile bu dünyadaki karanlık işleri kendi üslubuyla sürükleyici bir biçimde okuyucusuna aktarmış.

 

Etiket: ,