Dünyaca ünlü Alman yazar Hermann Hesse tarafından yazılmış olan Fabulier Kitabı, Düş gezintileri ve Savaş ve Barış adlı kitaplarında anlatılmış olan tüm masalların toplanmış hali olan Masallar adlı kitap antika kitaplar kategorimiz içinde yer almaktadır. Usta yazarın deyimi ile masallar “Hayal gücü ve duyguları paylaşabilme yeteneği, sevginin türlerinden başka bir şey değildir.

Masallar

Masallar

Yazılı edebiyatın başlamasından önce insan toplulukları için önemli bir eğitim ve gelişim kaynağı olan masallar sözlü edebiyatın ve öğretilerin kaynağı olarak günümüzde de popülerliğini koruyan güçlü hafızaya ve hayal gücüne sahip eserlerdir.

Usta Yazardan Masallar

Yazarın kendi ve yaşadığı toplum gerçekliği içinde hayal dünyasının bir ürünü olarak ortaya çıkan kısa ve özlü hikayelerden oluşan kitap, ilk yayınlandığı dönemden başlayarak günümüze değin anlatımı ve üslubu ile okur tarafından ilgi çekmeye devam etmektedir. Hemen her dönemi kapsayan zamansız bir eser olarak bu özel kitap, ilk satırdan başlayarak okuyucuda heyecan ve merak uyandıran özgün bir içeriğe sahiptir.

Çocukluktan başlayarak her dönemde insan yaşamına kavuzluk eden ve insanın hayal gücünü besleyen masal kurguları içinde mutlak yaşamsal gerçeklikler ve fantastik öğeler bir arada harmanlanmış biçimde yer almaktadır. 19. yüzyıl edebiyatının önemli isimlerinden bir olan Nobel ödüllü yazar Hermann Hesse Masallar adlı kitabında toplumsal gerçekçilik ve gerçek üstücülüğü bir arada en güzel hikayeler eşliğinde sunmaktadır.

 

Etiket: ,