Denizcilik alanında Türk tarihine büyük katkıları bulunmuş olan bir şahsın arkasında bıraktığı bir sır üzerinden ortaya çıkan olay, nefes kesici ve tutkulu bir dil ile kaleme alınmış.

Yazar Cenk Kayakuş’ un yeni romanı Piri Reis’ in Sırrı raflardaki yerini dolduruyor. Edebiyat dünyasının kapısını yeni bir macerayla açıyor yazar Cenk Kayakuş. Türk tarihinin önde gelen kişilerinden biridir Piri Reis çizdiği dünya haritası ile ünlenmiş. Hayatının son zamanlarını yaşarken o dönemde padişahlık yapan Kanuni Sultan Süleyman’ ın emri ile büyük bir hazineyi aramaya başlar.

Bir yandan da gizli bir tarikattan aynı şekilde bu hazinenin üstünde keşfe koyulur. Ve konuyla ilgilenen ün kazanmış bir tarih adamını kaçırırlar. Piri Reis, 1913 tarihinde çizdiği haritasında bu hazine ile ilgili ipuçları bırakmıştır. Tarihin gidişatını değiştirerek bu kesitin yapılmaması mümkün değildir. Hakan Geda adında bir kişi elindeki bütün ipuçlarını birleştirdiğinde tarihin derinine inip tehlikenin içinde kaldığını fark eder.

Piri Reis’ in Sırrı

Piri Reis’ in Sırrı

Hazinenin peşindeki tarikat üyeleri Hakan’ ın yolunu kesebilecek mi? İstanbul’ da başlayıp Antalya ve Hint okyanusuna kadar uzanan bu macerayı heyecanla bir solukta okuyacaksınız. Cenk Kayakuş yeni kitabı Piri Reis’ in Sırrı kitabında da tarihin gizli yönlerini inceliyor, merak uyandırıyor.

Genç, dinamik, canlı bakış açısı, aksiyonu yüksek hikâyeleri ile ön planda bulunan yazar Piri Reis’ in Sırrı ile bilindik polisiyelerden çok farklı olduğunu gösteriyor. Gerilim kategorisinde adını başarılı yerlere yükselten yazar bu kitabında da çok iddialı. Kesinlikle bu heyecan dolu kitabı okumanızı öneririz.

Sayfa Sayısı: 398

Yayın Yılı: 2014

ISBN: 9786055831554

 

Etiket: