Dünyanın son dönemlerde edebiyat ve dini alanda en çok öne çıkan isimlerinden birisi olarak gösterilen Politolog Patrick Haenni tarafından kaleme alınan bu kitap, İslamlaşma ve İslamcılık konuları arasında ayrım yapıyor. Farklı yaklaşımı ve bulunduğu noktalar ile günlük yaşamın içerisinden pek çok şeyin bulunduğu eserler kaleme alarak, bu konuda daha toplumsal bir yaklaşım sergiliyor.

Piyasa İslamı

Piyasa İslamı

Piyasa İslamı Kitabıyla Yeni İslamlaşma

Başarılı Politolog Haenni özellikle de Mısır, Sudan, Fas, Yemen ve Afganistan gibi ülkelerde İslamlaşma süreçleri üzerine son derece etkili ve çarpıcı pek çok çalışmaya sahiptir. Geleneksel İslamcılığın gölgesi altında kendisini daha fazla göstermeye başlayan yeni bir Siyasal İslam’ ın kendisine yer edinmekte olduğunu anlatan sitemizin yeni çıkan kitaplar kategorisi altındaki Piyasa İslamı isimli kitap, isminde de olduğu gibi bu yeni İslamcılığın bu yönde olduğunu okuyucularına ve konuya ilgili olan kişilere aktarıyor.

Son dönemlerde fazlasıyla dünyanın pek çok ülkesinde ismi ön plana çıkmakta olan Patrick Haenni tarafından kaleme alınan bu kitap içerisinde okuyuculara, İslami yasakların pazarlamanın ve kitle tüketim kültürünün ihtiyaçları nedeni ile yeniden yorumlanmaya başladığı ve daha yumuşak bir noktaya doğru çekildiği yönünde son derece hassas ve önemli bir konuyu aktarıyor.

Sitemizin yeni çıkan kitaplar kategorisi altında yer almakta olan Piyasa İslamı isimli kitap, dindar girişimciler, batı modern kurum ve sembolleri ile barışmış olan İslamcı yazarlar tüm bu olanlara rağmen ahlakçılıkları ve çoğulcu yaşam biçimlerinden taviz vermiyor ya da hazmedemiyor.

Yazar: Patrick Haenni

Kitap: Piyasa İslamı

ISBN: 9786058533332

Sayfa Sayısı: 126

Yayın Yılı: 2014

 

Etiket: