Hayatın zor anında derin bir iç çekişin ardından verilen derin bir nefesin sonunda iki dudak arasında dökülen o beş hecelik kelime insana dayanma gücü ve kuvvet verir. Sabır, her zorluğun başında Allah’tan istenen dayanma gücü. Sabır kötülük, haksızlık ve zulmü değil sıkıntılara karşı Allah’a dayanmanın ve ona sığınıp yardım almanın adıdır.

Allah De Ötesini Bırak, Bana Allah Yeter gibi son yılların en çok satan kitaplarının yazarı olan Uğur Koşar tarafından kaleme alınan Rabb’in İçin Sabret tasavvuf ve romanı bir araya getirilerek oluşturulmuş farklı bir kitap. Rabb’in İçin Sabret insana sabrı öğretmek, hayat karşısında dayanma gücü bulmak, her sıkıntının ardından bir ferahlığın geleceğini müjdeleyen, sizi huzura sevk edecek muazzam bir eser.

Rabb'in İçin Sabret

Rabb’in İçin Sabret

Sıkıntılar Karşısında Rabb’in İçin Sabret

Uğur Koşar diğerler eserlerinden farklı bir yol çizerek bu kitabında sabrı bir aile üzerinden anlatmış. Öğüt ve nasihat yollarını tercih etmeyerek doğrudan hikayelerle ve kahramanlarla sabrı anlatması insanda daha derin izler bırakıyor. Kitap içerisinde betimlemelere ve tasvirlere çok fazla yer verilmeyerek okuru, ana konu olan sabrın üzerine yoğunlaşması sağlanmış.

Hayata öfkeyle bakıp her anında sinirli olan kişiler için NLP tadında bir kitap olan Rabb’in İçin Sabret sayfalar ilerleyip kelimeler aktıkça kendinizi derin bir huzur içinde bulacaksınız. Allah merkezli düşünmenin sonucunda huzuru ve mutluluğu elde edeceğinizi uzun uzun anlatan bu eşsiz İslami roman her yaştan insanın okuması gereken nadide bir eser.

 

Etiket: ,