Sevdiğimiz ve ilgi gösterdiğimiz insanlar her zaman gözümüzde farklı bir görüntüye sahip olmuşlardır. Onların mutluluğu ile mutlu olmuş, üzüntüleriyle üzülmüşüzdür. Dertlerine ortak, başarılarıyla gurur duymuşuzdur. Çevremizdeki diğer insanlara da her zaman bu ilgi duyduğumuz insanları anlatarak düşüncelerimizi belirtiriz.

Bu ilgi duyduğumuz insanlar bazen en yakın can yoldaşımız, dostumuz olabileceği gibi yazar, şair, akademisyen, ünlü bir makaleci, gazeteci de olabilir. İşte o zaman ilgimizde de farklı bir değişiklik meydana gelir. İnsanların başarılarına göre o yönde yoğunlaşmaya başlarız.

“Sessizlerin Sesi” okurlarını yürekten sararak sımsıcak bir hikaye sunuyor. Her satırında mutluluğu ve sevinci yaşama imkanı bulacaksınız ve okudukça içindeki o büyüyü çözebileceksiniz. Işık Öğütçü yaşama dair ümitleri ve beklentileri o kadar muazzam bir şekilde betimlemiş ki bu durumu fotoğraflarla da anlamak mümkündür. Eser Orhan Kemal üzerine temellenen bir foto biyografi tarzında ele alınıyor.

sessizlerin sesi

sessizlerin sesi

Her Köşesinde Hayatın İzleri… “Sessizlerin Sesi”

Geçmişin bin bir çeşit anısını fotoğraflar yardımıyla sizlere aktaran yazar Işık Öğütçü eserinde yaşama dair birçok gerçekleri de yansıtıyor. Baktıkça ve okudukça duygusal yönden etkilenmemek elde değil. Her köşesinde gerçek ile hayal arasındaki farkı yakalamak mümkün.

Detaylı bir şekilde ele alınan konu fotoğraf yardımıyla destekleniyor. Yazarın kendi fikirlerini anlatma bağlamında da oldukça önem taşıyan bu eseri bir solukta bitireceksiniz. Kitap aynı zaman Orhan Kemal’in kendi sesinden kaydedilmiş bir CD’yi de içeriyor. “Sessizlerin Sesi” Orhan Kemal’in hayat hikayelerini, şahsiyetini, eserlerini, yaşam şartlarını, edebi kişiliğini, üslubunu anlamak bakımından okunması gereken bir eser.

Yazar: Işık Öğütçü
Kitap: Sessizlerin Sesi
ISBN: 9786051417769
Sayfa Sayısı: 232
Yayın Yılı: 2014

 

Etiket: