Top 100 kategorisinde yer alan ve okuyucu tarafından en çok beğenilen kitaplar arasındaki yerini koruyan Şeyler romanını tek solukta okuyacaksınız. George Perec’in kaleminden çıkan bu eşsiz eseri okurken bambaşka bir dünyaymışsınız havasına gireceksiniz.

Diğer yazarlardan farklı ve özgün bir tarza sahip olan George Perec anlatı üslubuna ve yazıya getirdiği yenilikler ile edebiyat dünyasında ayrı bir yer edinmiştir. Hayatı olumsuzluklar ile geçen Perec yapıtlarında bu olumsuzluklar alttan alta her zaman var oldu.

Şeyler

Şeyler

Şeyler Romanın Ana Fikri

Elinize aldığınız an da tek solukta okuyacağınız Şeyler romanı size hayatın iç yüzünü ve istediğiniz her iyi şeye karşı bir bedel ödemeniz gerektiğini öğretecek. Bu bedeli ödemek ve ödemek arasında ikilemde kalacaksınız. Ya olduğunuz yerde kalacak ya da ödemeniz gereken bedeli ödeyecek ve rahata kavuşacaksınız. Bu noktada yine karar size kalıyor.

Kitabın başkahramanı olan Jerome ile Sylvie özgürlüklerinden asla ödün vermeden kendileri için en iyi şeylere sahip olmak isteyen iki kişidir ama özgürlüklerinden ödün vermeden yaşamanın ve öğrencilik hayatına son vermelerinin de bir bedeli vardır. Nesneler ile örülü hayatın ne kadar zorlu olduğunu ve ulaşılmaz olduğunu öğrenecekler. Bu kitabı okumak için saatlerce hem enerjinizi hem de zamanınızı harcamak zorunda değilsiniz. İnternetinizi açarak ilgili kitap sitelerine girip kitabınızı tek tıkla kapınıza kadar getirterek bir an önce okumaya başlayabilirsiniz.

 

 

 

Etiket: ,