Kitapseverlerin merakla beklediği bu kitap yılın başında çıkmasına rağmen en çok satanlar listesine girmeyi başardı. Talha Uğurluel bugüne kadar yazdığı kitaplarla tarihi herkese sevdirmiş biridir. Son kitabı Tarih Tıbbı Konuşturdu tarihte açıklanamayan sırlara ışık tutmaya çalışıyor. Tarih boyunca yaşanmış ve cevabı yüzyıllardır merak edilen olaylar var ve tarih bilimi bu olayları açıklayamıyor.

Talha Uğurluel de tıp doktoru Muammer Kayatekin’le birlikte bu sırlarla dolu olayları tıbbın da yardımıyla çözmeye çalışıyor. Bu amaçla suikastların, sır ölümlerin, esrarengiz olayların peşine bir dedektif gibi düşüyor. Kitap mükemmel dili ve resimleriyle zevkle ve ilgiyle okunuyor.

Tarih Tıbbı Konuşturdu

Tarih Tıbbı Konuşturdu

Tarih Tıbbı Konuşturdu Kitabındaki Esrarengiz Olaylar

İnsanlar yüzyıllardır Mısır Piramitlerinin insan gücüyle mi yapıldığını merak ediyor. Büyük İskender’in ani ölümünün nedeni bilinmiyor. Tarihte hangi işkence yöntemleri uygulandı, insanlar savaşlarda neden su diye inlerler, Fatih Sultan Mehmet’in ölüm sırrı nedir, Yavuz Sultan Selim, Hürrem Sultan gibi şahsiyetler hangi hastalıklardan öldü, Yemen’e gidenler neden geri dönmezdi, İngilizler Mısır’daki esir askerlerimizi kör etmişler miydi gibi sorulara Tarih Tıbbı Konuşturdu kitabıyla cevap aranıyor.

Osmanlı döneminden günümüze kadar birçok esrarengiz olayın, suikastların ve sır ölümlerin sır perdesi ilk kez bu kitapta aralanmaya çalışılıyor. Timaş yayınlarından çıkan kitap hem anlatım diliyle, hem de merak edilenleri öğrenme isteğiyle büyük ilgi görmüş ve en çok satanlar listesine girmiştir.

 

 

Etiket: ,