Klasik tarzda yazılmış olan kitaplardan çok daha farklı bir konuya sahip olan Transpotting, aslında hayatı boyunca dibe vurmaktan çekinmemiş olanların hikayesini konu alan bir eser. Irvine Welsh, bu kitabı yazarken normal olan hayatın tam tersi bir hayata sahip olanları ancak bu sahipliğin bir kabullenişe dönüştüğünü anlayanları düşünmüş ve ortaya da böylesine farklı tarzda hazırlanmış olan bir eser çıkmış.

 Farklı Bir Hayatın Tanımı, Transpotting

 Yazar Transpotting ile birlikte aslında hayatın farklı bir yönünü ele alıyor. Bu hayatta hiçbir şey herkesin bildiği tarzda ilerlemiyor. Yazılmış olan kitap içerisinde hayatı iyi bir işe, eşe ve eve sahip olan kişiler değil de hayatın gerçeklerini gören bu nedenle de aç kalmayı seçmiş olan kişilerin yaşamları anlatılıyor.

Trainspotting

Trainspotting

Hayatlarını sürekli bir planla ile idare eden, kariyer basamaklarını birbiri ardına çıkarken ona verilmiş olan bütün görevleri yapan insanların tam aksine hayatta önemsiz görülen ve üzerine gidilmeyen şeylerin inatla üzerine giden insanlar, yazarın bu kitabında hayat buluyor ve kendi hayatlarını daha öncesinde böylesine bir şey ile karşılaşmamış olan kişilere de tanıtmış oluyor.

Onlara göre hayatı seçmek, daha öncesinde yaşanması zorunlu kılınan şeyleri yapmak ve daha sonrasında ölmekle eşdeğer. Hayata çok daha farklı bir açıdan bakmayı tercih edenler ya da bu kişileri tanımak isteyenler, top 100 kategorisindeki kitabımızı okumaya başlayabilirler.

 

Etiket: ,