Kürşat Başar’dan mükemmel bir aşk romanı daha. İlk romanını 1989 yılında çıkaran yaza 11 yıl aradan sonra Yaz adlı romanıyla tekrar okuyucusuyla buluşuyor. Everest yayınlarından çıkan kitap kısa sürede en çok satanlar listesinde yerini almıştır. Yazar insan yüreğinin, özlemin, aşkın, geçmişi geleceğe bağlayan bağların izini sürüyor.

Kürşat Başar’a göre yaz, bitmesini hiç istemediği anlar, hiçbir şeyin, hiç kimsenin sonsuza dek onunla kalmayacağını anladığı ayrılıklar mevsimidir. Kitap hayata kayıplarla başlayan bir gencin büyüme serüvenini ve yaşadığı sarsıcı aşkı anlatıyor. Murat koşullar nedeniyle çocuk yaşında Kıbrıs’tan İstanbul’a göç etmiştir. Ancak büyüdükçe içine kapalı biri olmuştur. Artık zamanını kitapların dünyasında geçirmektedir.

Yaz

Yaz

Yaz ve Aşka Farklı Bir Bakış

Bir yaz günü Murat’ın karşına Emel çıkar. Bu rastlantıyla hayatı da değişmeye başlayacaktır. Hayaller, sırlar ve sarsıcı anlarla dolu bir ilişki gelişmeye başlar. Bu ilişki Murat’ın peşini hiç bırakmayacak, yaşadıkları zamanla geçmişiyle de kesişecektir. Murat geçmişiyle bir hesaplaşmaya da girecektir.

Kürşat Başar bu kitabında geçip giden zaman rağmen etkisini kaybetmeyen ve her şarta direnen bir tutkuyu anlatıyor. Yazar bu kitabında da her zaman olduğu gibi şiirsel bir üslup kullanmış. Felsefi yaklaşımlarıyla da romana bir zenginlik katmış. Çok satanlar arasında yer alan Yaz şu anda sitemizde yüzde 26 indirimle 14,85 tl ye satılıyor. Hemen alarak zevkle okumaya başlayabilirsiniz.

 

Etiket: ,