Türk edebiyatına büyük katkıları bulunan şairlerin Yedi Güzel Adam adlı kitabın içeriğinde bulundurduğu birbirinden güzel ve kusursuz şiirleri ile Cahit Zarifoğlu’nun mükemmel anlatısı içerisinde hapsolacaksınız. Kahramanmaraş’ta henüz çocuk yaşta sayılacak yetenekli lise öğrencilerinin bir araya gelerek oluşturduğu şair topluluğuna verilen isim kısa sürede herkes tarafından tanınarak üne kavuşmuştur. 7 şairin en güzel eserlerini yazıp yayınladığı bu kitabımız son zamanlarda çevrilen filminin de etkisi ile birlikte çok satanlar listesinde adından bahsettirmeyi başarmıştır.

Yedi Güzel Adam İle Edebiyat Tarihine Yolculuk Yapın

Türk edebiyatında yeni bir dönem oluşmasında yardımcı olan bu insanların şiirleri toplum tarafından çok beğenilerek şairlere “anadan doğma şair” sıfatı verilmiştir. Bu sıfatın gerçekten de hakkını veren Yedi Güzel Adam doyumsuz şiirleri, göz ve zihin yormayan tasvirlere sahiptir.

Yedi Güzel Adam

Yedi Güzel Adam

Kitap 2013 yılında şiirin insanlara olumlu etkilerini göstermek için basılmış, kısa süre sonra bu yedi adamın şiirleri tüm Türkiye tarafından oldukça benimsenmiştir. Gurbet, hasret, ana ve vatan konulu pek çok şiirin yanı sıra aşk, acı ve tasavvuf türünden de eserlerin bulunduğu kitabımızı gözleriniz dolarak okuyacak, satır aralarındaki muhteşem uyum karşısında kendinize hakim olamayacaksınız.

Başucunuzdan eksik etmeyeceğiniz kitap ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Sizi eski zamanlarda yolculuğa çıkaracak mısraları okurken mendillerinizi yanınızdan eksik etmeyin. Yedi güzel adam büyüsüne Cahit Zarifoğlu ile kapılmaya hazır olun!

 

Etiket: ,