Anlatımı ahenkli bir dil kullanılmış bir kitap okudunuz mu, daha önce? İşte sizler Yüzünde Bir Yer kitabıyla karşılaştıktan sonra her satırında ahenkli bir dil kullanılmış biçimde, böylesine değerli bir kitap okuyabileceksiniz. Romanın içerisine baktığımızda iki bölüm bulunuyor; “Tüh” ve “Ah”.

Roman içerisinde okuyacağımız değerli bilgiler arasında Dersim olaylarından, Hıdrellez, İbrahim ve İshak Peygamberler, Munzur Dağı ve benzeri birçok önemli, değerli bilgiler de yer almaktadır. Bunların her biri es geçilmeden bahsedilmiş, 1938 Dersim olaylarıyla ilgili ise romanda bir yakınma duygusu hissedilecek paragraflarla karşı karşıya kaldığımızı belirtmek isteriz.

Biraz daha Anadolu efsanelerinin olduğu bir roman olarak karşımıza çıkartıyor, yazar Sema Kaygusuz. Masalımsı şeklinde anlattığı romanıyla birlikte, yine de hikayeleriyle ve romanın bütünüyle, gerçekten anlatmak istediklerini en iyi biçimde aktarıyor okuyucuya.

Yüzünde Bir Yer, İnsanın Acılarının Resmedildiği Bir Kitap

Yüzünde Bir Yer

Yüzünde Bir Yer

İnsanoğlunun acılarının neler olduğuna dair her şeyin bir uyum şeklinde açıklandığını okuyoruz, Sema Kaygusuz yazarımızın bu romanında. İnsanın kendi duygularından olan acıyı, yoksulluğu, yalnız kalmayı, yalnız hissetmeyi, korku hissini, aşkı, sevgiyi, karşılıksız aşkın ne demek olduğunu ve daha birçok duyguyu romanda var olan karakterlerden hissediyor, anlıyoruz.

Yüzünde Bir Yer, yaz dönemi içerisinde elinizde aldıktan sonra bırakmak istemeyeceğiniz, güzel bir anlatıma sahip, derin cümleleriyle sizleri etkileyeceğini düşündüğümüz bir kitaptır. Okudukça okuyasınız gelecek olan sayfalarıyla keyif dolu günler geçirebileceğiniz gibi, roman içerisinde birçok değinilen konular ise, sizlere bilgi açısından çok şey katmış olacaktır.

ISBN: 9786051113340

Sayfa Sayısı: 176

Yayın Yılı:

Yazar: Sema Kaygusuz

Kitap: Yüzünde Bir Yer

 

 

Etiket: ,